І все пройшли перші клінічні випробування на людях які дали обнадійливі результати. В одного пацієнта рак повністю зник, а в інших пухлини значно зменшилися.
Препарат є ослабленою формою вірусу звичайного герпесу, що був модифікований для знищення ракових клітин.
Поки що цей спосіб лікування вимагає більш масштабних і триваліших досліджень, але експерти кажуть, що він відкриває перспективи для лікування рідкісних і запущених форм раку.
Ін'єкції, що вводять безпосередньо в пухлину, атакують рак двома способами - руйнують ракові клітини зсередини та активують імунну систему.
У межах дослідження близько 40 онкохворих пацієнтів протестували на собі лікування. Деякі отримували лише ін'єкції вірусу під назвою RP2. Інші - ще й протираковий препарат Nivolumab.
Висновки експерименту були представлені на медичній конференції у Парижі.
- У трьох з дев'яти пацієнтів, яким кололи лише RP2, зменшилися ракові пухлини.
- Семеро з 30 онкохворих, що отримували комбіноване лікування, мали позитивні зміни.
- Побічні ефекти, як-от втома, зазвичай були легкими.
"Рідко можна побачити такі гарні показники на ранніх стадіях клінічних випробувань, адже їхня основна мета — перевірити безпеку лікування, і в них беруть участь дуже важкі пацієнти, для яких наявні методи лікування більше не працюють", — сказав він.
"Я дуже хочу побачити, чи будуть ці переваги в майбутньому, оскільки ми лікуємо все більше пацієнтів".
Це не перший випадок, коли вчені використовують вірус для боротьби з раком. Наразі у світі вже схвалено один такий "вірусний" препарат - T-Vec.
Професор Гаррінгтон називає RP2 посиленою версією T-Vec.
"Він має інші модифікації вірусу, тому коли потрапляє в ракові клітини, він фактично підписує їм смертний вирок".
Маріанна Бейкер з найбільшої у світі незалежної організації з дослідження раку Cancer Research UK (Велика Британія) заявила, що результати нового дослідження можуть змінити курс лікування раку.
"Вчені виявили, що віруси можуть допомогти у лікуванні раку ще 100 років тому, але було складно застосовувати їх безпечно й ефективно.
Нова вірусна терапія показує перспективні результати вже на ранніх етапах випробувань — тепер нам потрібно більше досліджень, щоб з'ясувати, наскільки добре вона працює.
Дослідження показують, що поєднання кількох методів лікування є потужною стратегією, і така вірусна терапія може стати частиною нашого набору інструментів для боротьби з раком".
Це дуже хороша новина яка дає перспективні очікування для людей які вже потребують лікування. Хочемо нагадати, що проведення періодичного скринінгу тканей ротової порожнини системо. VELscope Vx наддасть впевненості в завтрашньому дні.